Zobrazit
obory
scroll

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Fotografie z oslav 80. výročí založení školy

Fotografie z oslav 80. výročí založení školyDne 11. listopadu 2023 naše škola oslavila úctyhodné 80. výročí od svého založení. Slavnostní zahájení oslav proběhlo v Kulturním domě v Městci Králové. Celý dopolední program se nesl v přátelském a uvolněném duchu. Prostory sálu byly vyzdobeny obrazy, které tvořili naši žáci speciálně k příležitosti oslav 80. výročí založení školy. K poslechu v KD hrálo saxofonové kvarteto Saxharem, jehož součástí je i naše paní učitelka teoretického vyučování Ing. Lucie Douděrová. Během hudebního vystoupení kvarteta Saxharem zazněly písně jako Yesterday, The Pink Panther, Chobotnice z druhého patra, 007 James Bond nebo např. Libertango. Hudební program byl doplněn o proslovy významných osobností spojených s existencí naší školy. Sérii proslovů zahájila ředitelka školy Mgr. Hana Podzimková. Dále děkujeme za proslov paní Emílii Třískové, Milanu Pavlíkovi, PaedDr. Václavu Šmídovi. Poděkování patří za to, že za námi vážili svou cestu a přispěli svými slovy a vzpomínkami k příjemné atmosféře dne. První část kulturního programu zakončil proslov zástupce ředitelky školy pro praktické vyučování pana Bc. Luboše Šebka. Poděkování rovněž patří moderátorovi dne panu Ing. Petru Dankovi, že nás celým dopoledním programem oslav výročí provázel. O druhou část kulturního programu v KD Městec Králové se postarala kapela Bezjacku, jejíž součástí je i náš student ze třídy 2.A Martin Čapský. Zazněly písně jako Vzpomínka, Nejlepší kterou znám, Pro Emu, Dítě robotí nebo např. Básníkova dystopie. Děkujeme kapele Bezjacku za její báječný koncert!

Odpolední program oslav 80. výročí založení školy pokračoval v hlavní budově školy a na přilehlých pracovištích. V hlavní budově školy bylo pro veřejnost připraveno rautové občerstvení, posezení s videoprezentací o životě školy. V jednotlivých učebnách probíhala prezentace všech oborů, které naše škola nabízí. V učebně výpočetní techniky probíhala expozice s názvem "Výpočetní technika dnes a v minulosti". Exponáty historických počítačů pro tuto expozici zapůjčila firma GALANCE Městec Králové. K příležitosti oslav 80. výročí založení školy byl také vydán almanach a vytvořeny propagační materiály školy. 

Poděkování za realizaci tohoto významného dne v existenci školy si zaslouží všichni naši studenti, kteří se starali o prezentaci oborů a zajištění servisu při rautovém občerstvení. Další velké poděkování patří našim skvělým učitelům praktického i teoretického vyučování, kteří věnovali nemalé úsilí zajištění rautového občerstvení, přípravě učeben a prezentaci nástavbových i učebních oborů. Nesmíme zapomenout i na naše provozní pracovníky školy, kteří rovněž pomohli s organizací dne oslav. Všem Vám těm, kteří jste součástí SOŠ a SOU Městec Králové nejen při oslavách 80. výročí založení patří jedno velké a srdečné poděkování. Závěrem přejeme naší škole minimálně dalších 80 let úspěšné existence!