Zobrazit
obory
scroll

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > VIII. ročník celorepublikové soutěže Srdce na talíři 2024

VIII. ročník celorepublikové soutěže Srdce na talíři 2024Dne 20. března 2024 se uskutečnil již VIII. ročník gastronomické soutěže „Srdce na talíři“, kterou pořádá SOŠ a SOU Městec Králové. Letošního ročníku se v prostorách Kulturního domu v Městci Králové zúčastnila dvoučlenná družstva z celkem 17 škol z celé České republiky. Soutěž je určena žákům učebních oborů vzdělání kategorie „E“. Pro žáky oborů kuchařské práce, stravovací a ubytovací služby byla letošním tématem příprava jarního salátu, dále se pokračovalo oblastí stolničení, kde žáci měli vytvořit prostírání slavnostního stolu s tématikou „Jaro“. Úkolem žáků z oboru cukrářské práce bylo zhotovit cukrářský výrobek rovněž na téma „Jaro“. Soutěž se konala pod záštitou místopředsedy PSP ČR Ing. et Ing. Jana Skopečka, Ph. D.

Svoje výrobky každé družstvo obhajovalo před komisí tvořenou odborníky z dané profese. Pro žáky oborů kuchařské práce, stravovací a ubytovací služby tvořila odbornou komisi paní Markéta Hrubešová, Mgr. Martin Zvára, Mgr. Eva Holanová Nezavdalová a Bc. Eva Kožíšková. Pro žáky oboru cukrářské práce tvořili odbornou komisi paní Markéta Hrubešová, Mgr. Ivana Kobzevová, Mgr. Ilona Ottová a Mirka Jiránková.

Po vytrvalém soutěžení se na 1. místě za obory kuchařské práce, stravovací a ubytovací služby umístil tým ve složení Michaela Zieglerová a Matěj Novotný ze SŠ stravování a služeb, Karlovy Vary. Na druhém místě se umístila dvojice Eliška Heierová a Miloslava Kaňková ze SŠ obchodu, řemesel a služeb a ZŠ Ústí nad Labem. Krásné 3. místo obsadila dvojice ve složení Lucie Šípová a František Samec ze SOU služeb Vodňany. Za obor cukrářské práce se na 1. místě umístila dvojice Stanislav Mašek a Šárka Kittnerová ze SOŠ, SOU a ZŠ Trešť. Úctyhodné 2. místo obsadil tým ve složení Zuzana Meisnerová a Solomiya Baida ze SPŠ, OŠ a ZŠ Nové Město nad Metují. Na posledním 3. místě skončila dvojice Tereza Juřinová a Valerie Netušilová z OU a PŠ Brno.

Jsme rádi, že nás svou návštěvou na soutěži poctili gastroznalec PaedDr. Václav Šmíd, místopředseda senátu PČR Ing. Tomáš Czernin a starosta Městce Králové pan Milan Pavlík. Děkujeme také herečce, spisovatelce, moderátorce a kuchařce Markétě Hrubešové za její ambasadorství a spoluúčast při hodnocení v dalším ročníku této gastronomické soutěže.

Všem výhercům soutěže „Srdce na talíři“ gratulujeme ke krásným výsledkům a ostatním děkujeme za jejich účast a úsilí, které do dnešní soutěže vložili. Velké poděkování patří také našim sponzorům COOP Jednota Nymburk, Alimpex s.r.o. a Maso Sedlák. Poděkování si rovněž zaslouží naši žáci a zaměstnanci školy za pomoc s realizací soutěže. Jmenovitě patří poděkování za organizaci a zastřešování celé soutěže zástupci ředitelky školy pro praktické vyučování panu Bc. Šebkovi. Nemůže chybět uznání naší moderátorce paní učitelce Mgr. Raulové.