Zobrazit
obory
scroll

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > VII. ročník celorepublikové soutěže "Srdce na talíři"

VII. ročník celorepublikové soutěže "Srdce na talíři"Dne 22. března 2023 se uskutečnil již VII. ročník gastronomické soutěže „Srdce na talíři“, kterou pořádá SOŠ a SOU Městec Králové. Letošního ročníku se v prostorách Kulturního domu v Městci Králové zúčastnila dvoučlenná družstva z celkem 13 škol z celé České republiky. Soutěž je určena žákům učebních oborů vzdělání kategorie „E“. Pro žáky oborů kuchařské práce, stravovací a ubytovací služby byla letošním tématem příprava sushi, dále se pokračovalo oblastí stolničení, kde žáci měli vytvořit prostírání slavnostního stolu s tématikou „Karneval“. Úkolem žáků z oboru cukrářské práce bylo zhotovit cukrářský výrobek rovněž na téma „Karneval“.

Svoje výrobky každé družstvo obhajovalo před komisí tvořenou odborníky z dané profese. Pro žáky oborů kuchařské práce, stravovací a ubytovací služby tvořila odbornou komisi paní Markéta Hrubešová, Mgr. Martin Zvára, Mgr. Eva Holanová Nezavdalová a Bc. Eva Kožíšková. Pro žáky oboru cukrářské práce tvořili odbornou komisi paní Markéta Hrubešová, Mgr. Ivana Kobzevová, Mgr. Ilona Ottová a Mirka Jiránková.

Po vytrvalém soutěžení se na 1. místě za obory kuchařské práce, stravovací a ubytovací služby umístil tým ve složení Michaela Zieglerová a Matěj Novotný ze SŠ stravování a služeb, Karlovy Vary. Na druhém místě se umístila dvojice Matěj Svoboda a Kateřina Šťastná ze SOU Čáslav. Krásné 3. místo obsadila dvojice ve složení Rebeka Garžiová a Elen Svobodová z OA a Hotelové školy, Havlíčkův Brod. Za obor cukrářské práce se na 1. místě umístila dvojice Adéla Bucharová a Adéla Tomášková ze SŠ Lomnice nad Popelkou. Úctyhodné 2. místo obsadil tým ve složení Adam Rytych a Barbora Rytychová ze SOŠ, SOU a ZŠ, Třešť. Na posledním 3. místě skončila dvojice Miroslava Pospíšilová a Stanislav Mašek z SOŠ, SOU a ZŠ, Třešť – Černovice.

Nejsympatičtější dvojicí soutěže „Srdce na talíři“ se podle hodnocení Markéty Hrubešové za obory kuchařské práce, stravovací a ubytovací služby stala dvojice Romana Papcunová a Nikol Maříková z SOŠ a SOU, Vlašim. Za obor cukrářské práce se stala nejsympatičtější dvojicí Miroslava Pospíšilová a Stanislav Mašek z SOŠ, SOU a ZŠ, Třešť – Černovice.

Jsme rádi, že nás svou návštěvou na dnešní soutěži poctili gastroznalec PaedDr. Václav Šmíd a místopředseda senátu PČR Ing. Tomáš Czernin. Děkujeme také herečce, spisovatelce, moderátorce a kuchařce Markétě Hrubešové za její ambasadorství a spoluúčast při hodnocení v dalším ročníku této gastronomické soutěže.

Všem výhercům soutěže „Srdce na talíři“ gratulujeme ke krásným výsledkům a ostatním děkujeme za jejich účast a úsilí, které do dnešní soutěže vložili. Velké poděkování patří také našim sponzorům COOP Jednota Nymburk, Alimpex s.r.o. a Maso Sedlák. Poděkování si rovněž zaslouží naši žáci a zaměstnanci školy za pomoc s realizací soutěže. Jmenovitě patří poděkování za organizaci a zastřešování celé soutěže zástupci ředitelky školy pro praktické vyučování panu Bc. Šebkovi. Nemůže chybět uznání naši milé moderátorce paní učitelce Mgr. Raulové. Byla to jízda, budeme se na Vás všechny těšit zase příští ročník!